FILMOVÝ PROGRAM:

KINO AERO, Biskupcova 31, 130 0 Praha 3, www.kinoaero.cz


Pátek 9.11.

18:00

Punkový syndrom

(The Punk Syndrome / Jukka Kärkkäinen, J-P Passi / 2012 / Finsko / 85 min. / finský originál s anglickými titulky, simultánní tlumočení do češtiny)

Přemýšleli jste někdy, o čem by byly texty punkových písní, kdyby členy kapely byli lidi s mentálním hendikepem? Punkový syndrom je odpovědí! Dokument sleduje osudy čtyř profesionálních hudebníků a jejich cestu k popularitě. Jako správní punkeři prožívají silné emoce, milují, hádají se (třeba o přední místo v autobusu), nadávají, smějí se, popíjejí a tráví spoustu času v nahrávacím studiu a na turné. Jejich texty se věnují celospolečenským problémům i každodenním zážitkům hudebníků: jak strašně nanic je chodit na pedikúru nebo žít v chráněném bydlení. Pořád bojujete s předsudky vůči lidem s mentálním hendikepem? Nebojte, punk-rockeři z Pertti Kurikan Nimipäivät se o vás už postarají!
Film získal Cenu diváků na letošním filmovém festivalu v Tampere.


20:30

Cestou umění: možná přijde i Marilyn Monroe!
Filmový galavečer Normálního festivalu 2012

Filmová událost Normálního festivalu, který je letos pod heslem Guide Us into Arts (Cestou umění) především přehlídkou projektů několika evropských divadelních a tanečních skupin lidí s fyzickým, mentálním nebo kombinovaným hendikepem. Večer je tradiční směsí filmové tvorby lidí s mentálním hendikepem z ČR i zahraničí a filmů o nich nebo vytvořených ve spolupráci s nimi. Letošní festival se dvěma hlavními filmy večera posouvá na východ – Nálepky (Labels / Olga Arlauskas / 2011 / Rusko / 26 min.) zachycují reálie „lidí na okraji společnosti“ v Rusku, premiéra inventurního filmu Motyky a Skype (Kateřina Bubeníčková, Lenka Vochocová / 2012 / ČR / 42 min.) přibližuje vpád zvídavých inventurních filmařů-agroturistů do české vesnice Gerník v rumunském Banátu.

 


zpět   |   nahoru   |   domů

Newsletter

Chci dostávat novinky
z www.normalfest.cz

Vaše e-mailová adresa:Sponzoři:
  Mediální partneři:Partneři: 
 

Pořádá:


 

 
 
admin  |   Všechna práva vyhrazena / © 2010 INVENTURA o.s. / realizace nextWEB