FILMOVÝ PROGRAM:

Divus Prager Kabarett, Bubenská 1, Jižní křídlo, 170 00 Praha 7, http://pragerkabarett.cz

 

sobota 10.11.


17:00

Scarlet Road

(Scarlet Road / Catherine Scott / 2011 / Austrálie / 70 min)

Australanka Rachel Wotton má netradiční vášeň: bojuje za práva sexuálních pracovnic a pracovníků a za svobodnou sexualitu. Sama se specializuje na dlouhodobě přehlíženou klientelu – lidi s různými typy hendikepu.


Předfilmy:

Evoluce sexu
(Aleš Koudela / Inventura / 2011 / Česká republika)
Všechno, co kdy Aleš Koudela chtěl vědět o sexu a nebál se zeptat.

Jessica Casey
(Duirling Writers Group, Mary Madec, Aideen Bary / 2012 / Irsko / 13 min)
Jessica Casey je jiná než všechny ostatní dívky na hranici dospělosti. A nebo je úplně stejná? Je hlučná, sebevědomá a nemá vkus. Vyžaduje pozornost a dělá jednu chybu za druhou. Divoké barvy animace jsou odrazem její osobnosti i životů jejích tvůrců.

19:00

Punkový syndrom

(The Punk Syndrome / Jukka Kärkkäinen, J-P Passi / 2012 / Finsko / 85 min./ finský originál s anglickými titulky, simultánní tlumočení do češtiny)
Přemýšleli jste někdy, o čem by byly texty punkových písní, kdyby členy kapely byli lidi s mentálním hendikepem? Punkový syndrom je odpovědí! Dokument sleduje osudy čtyř profesionálních hudebníků a jejich cestu k popularitě. Jako správní punkeři prožívají silné emoce, milují, hádají se (třeba o přední místo v autobusu), nadávají, smějí se, popíjejí a tráví spoustu času v nahrávacím studiu a na turné. Jejich texty se věnují celospolečenským problémům i každodenním zážitkům hudebníků: jak strašně nanic je chodit na pedikúru nebo žít v chráněném bydlení. Pořád bojujete s předsudky vůči lidem s mentálním hendikepem? Nebojte, punk-rockeři z Pertti Kurikan Nimipäivät se o vás už postarají!
Film získal Cenu diváků na letošním filmovém festivalu v Tampere.


neděle 11.11.


17:00

Normální kraťasy, Motyky a Skype

Sedmý ročník Normálního festivalu nabízí pásmo krátkých filmů z ČR i zahraničí vytvořené lidmi s mentálním hendikepem a ve spolupráci s nimi. Nechte se unést Volným pádem (Freefall / 2012 / Velká Británie / 5 min.), překvapit inventurním stážistou Jakubem Zachatou (Výměna / 2011 / ČR / 6 min.), poučit o dějinách paralympijských her (Paralympic Memories / 2012 / Velká Británie / 3 min.) a podívat se s nejčerstvějším inventurním dokumentem do kraje kulovatkové pálenky a obřích větrných elektráren. Film Motyky a Skype (Kateřina Bubeníčková, Lenka Vochocová / 2012 / ČR / 42 min.) přibližuje vpád zvídavých inventurních filmařů-agroturistů do české vesnice Gerník v rumunském Banátu a vy můžete být u toho!


19:00

Ruský večer

Chudí duchem?

(The Stage Awaits / Boris Kolner / 2011 /Rusko / 39 min.)
Dokument je příběhem moskevského divadla „Prostodušnyje“, jeho režiséra, herců a hereček s Downovým syndromem i jejich rodin. Díky svým pevným osobním i profesním vazbám a skrze uznání publika postupně získávají sebevědomí v prostředí, které lidem s mentálním hendikepem nenabízí mnoho příležitostí k seberealizaci.

Nálepky

(Labels / Olga Arlauskas / 2011 / Rusko / 26 min.)
Co může jeden člověk dát druhému bez ohledu na svůj hendikep? Vidíme v „lidech na okraji“ jen své předsudky, nebo jsme schopni připustit, že jejich tvorba je uměním? Jaký je osud rodin s dětmi s různým typem hendikepu v soudobém Rusku? Krátký poetický dokument zprostředkovává rodinné zázemí i každodenní problémy umělců a umělkyň s nálepkou Downova syndromu, autismu či schizofrenie.


zpět   |   nahoru   |   domů

Newsletter

Chci dostávat novinky
z www.normalfest.cz

Vaše e-mailová adresa:Sponzoři:
  Mediální partneři:Partneři: 
 

Pořádá:


 

 
 
admin  |   Všechna práva vyhrazena / © 2010 INVENTURA o.s. / realizace nextWEB