DIVADELNÍ PROGRAM:

Studio Alta, Hala 30, U Výstaviště 21, Praha 7


čtvrtek 8.11.


11:00

Dance project ZET6: Moventum, GC De Zeyp Brussels, Belgie

Představení skupiny se snaží dosáhnout stavu přechodu, pohybu a změny, odtud název Moventum. Výraz plynoucí z fyzického úsilí se stává estetickým zážitkem momentu. Tanečníci se seznamují se svými těly a obvykle zažívají při tančení radost, kterou nakonec sdílejí s publikem.

Choreografie začíná volnou interpretací Krále Babara z pera Jeana de Brunhoff. Hudbu složil Francis Poulenc.

Jeroen Baeyens, choreograf, tanečník, koordinátor a tvůrce projektu ZET6 ze začátku vycházel z hodin tance v Antverpách a tančil s Královským vlámským baletem. Vedle baletní a tanečně technické virtuozity vyvinul Jeroen za patnáct let praxe se současným tancem umělečtější a tvořivější formy. Sestavil taneční variace pro děti.

55 minut


15:00

UPSET Theatre: Work in Progress, Chorvatsko

UPSET Theatre je skupina zformovaná roku 2008, která se snaží naplnit myšlenku nalézání takových společenských situací, v nichž je překonána potřeba stigmatizovat každého, kdo je jiný. Naše hledání probíhá kreativním způsobem, který spojuje výhody divadla i vědy. A tak jsou mezi účinkujícími jak stigmatizovaní, tak nestigmatizovaní jedinci, kteří se pod odborným vedením sociologů, psychologů a jiných odborníků snaží vytvářet performance, které vedou k pozitivní (a iluzivní?) empatii, solidaritě a spolupráci mezi stigmatizovanými a zbytkem společnosti. Představení UPSET nás nutí ptát se sebe samých: Jakou při stigmatizování zastáváme úlohu?
Stigmatizuji?
Koho a proč?
Je správné z mé strany, soudím-li lidi předtím, než je poznám?

Divadlo UPSET působí v záhřebské čtvrti Trešnjevka, která ho podporuje.

Více imformací na www.upset.hr nebo http://www.cekate.hr/sociokulturni-odjel/o-odjelu/upset-teatar-i-stigme/

45 minut


pátek 9.11.


15:00

Teatr 21: Portrét, PL

Divadelní představení inspirovné knihou Michéle Lemieux "Bouřlivé noci". Jaký obraz si o mně dělají ostatní? Co se skrývá za slovem autistický? Skryté myšlenky, lži, sny, slova a věty převzaté z hlavy herců během zkoušky - v kombinaci s textem Michéle Lemieux – vytvořily obsah hry.
Režie: Justyna Sobczyk
Hrají: Grzegorz Brandt, Anna Drózd, Teresa Foks, Maja Kowalczyk, Daniel Krajewski, Anna Łuczak, Alexander Orliński, Michał Pęszyński, Alexandra Skotarek, Marta Stańczyk, Piotr Swend
 

sobota 10.11.

 

15:00

Theater TheArtik: Lepší společnost (Die bessere Gesellschaft), Německo

Zuřivě sarkastická společenská satira o finančních a ekonomických krizích a jejich důsledcích pro různé sociální vrstvy. Živá hudba, 40 herců, hudebníků a mluvící sbor.zpět   |   nahoru   |   domů

Newsletter

Chci dostávat novinky
z www.normalfest.cz

Vaše e-mailová adresa:Sponzoři:
  Mediální partneři:Partneři: 
 

Pořádá:


 

 
 
admin  |   Všechna práva vyhrazena / © 2010 INVENTURA o.s. / realizace nextWEB